Jak robić
zdjęcia psów?

Warsztaty grupowe

Grupowe Warsztaty Artystycznej Fotografii Psów to szkolenie dla małej grupy – do 12 osób. Warsztaty składają się z trzech części – teorii, praktyki oraz obróbki zdjęć. Dzięki unikalnej formule warsztaty skierowane są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Mała grupa uczestników pozwala na indywidualną pracę z uczestnikami podczas każdej z części warsztatów. Na warsztaty wybieramy nietypowe, piękne plenery oraz zapraszamy różnorodnych psich modeli.

Ten kurs to także okazja do nauki od znanej na całym świecie profesjonalnej fotografki. Mam 12 lat doświadczenia w fotografii psów i 6 lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatów fotografii. W tym czasie rozwinęłam swój bardzo emocjonalny i bajkowy styl rozpoznawalny na całym świecie. W swojej sztuce cenię sobie wyjątkowość i zawsze chcę ukazywać nowe kadry.

Warsztaty mają na celu inspirować i promować indywidualność każdego fotografa.


Każde warsztaty rozpoczynają się wykładem teoretycznym. Obejmuje on nie tylko kwestie fotograficzne, szukanie inspiracji oraz swojego stylu, przygotowanie do sesji, ale także wiedzę związaną z komunikacją i współpracą z psem.

 

Podczas części praktycznej fotografujemy różnorodnych psich modeli w ciekawej lokalizacji, która oferuje szeroką gamę możliwości fotograficznych. Pokazuję jak te miejsca znaleźć – a następnie – jak skomponować idealny kadr z psim modelem w roli głównej, wykorzystując ich – miejsca oraz psa – pełen potencjał.

Drugi dzień warsztatów z obróbką pozwoli Ci prześledzić pełen workflow artysty od A do Z w Adobe Lightroom i  Adobe Photoshop. Ta część nauczy Cię świadomej obróbki i osiągnięcia pożądanego nastroju na zdjęciu, oraz późniejszego wyeksportowania go z odpowiednimi ustawieniami do opublikowania w Internecie lub do druku. W drugiej części tego dnia będziesz mógł pracować podczas indywidualnych sesji z nauczycielem podczas edycji własnych zdjęć zrobionych podczas warsztatów i omawiać je z całą grupą na końcu kursu.

Podczas tego warsztatu odkryjesz zupełnie nowy poziom fotografii psów i nauczysz się wykorzystywać potencjał stworzonej sceny i umiejętności własnej wyobraźni oraz sprzętu.

 

“Dzięki warsztatom nauczysz się jak uzyskać doskonałe zdjęcie już w aparacie, aby potem dopełnić wizję obróbką”

Cena zawiera:

 • Dwa dni edukacji z zakresu Fotografii Psów ze światowej sławy wielokrotnie nagradzanym artystą!
 • Długie wykłady na tematy związane z zachowaniem psa i postępowaniem z nim, poprzez planowanie sesji uwzględniającej wiele czynników i świadome komponowanie fotografii oraz jej edycję w celu osiągnięcia emocjonalnego portretu w nastroju, którego pragniemy.
 • Fotografowanie w plenerze z różnymi modelami psów w zróżnicowanych miejscach z szeroką gamą opcji fotograficznych.
 • Praca w grupie i indywidualnych sesjach z artystą podczas praktycznych części warsztatów
 • Konsultacje internetowe po warsztatach w specjalnej, prywatnej grupie
 • Notatki z obu dni
 • Certyfikat uczestnictwa

Dla kogo są te warsztaty?

Ta formuła warsztatowa jest odpowiednia dla amatorów, którzy chcą wprowadzić swoją fotografię na wyższy poziom, a także dla profesjonalistów szukających inspiracji lub chcących poszerzyć swój profil działalności w nowy gatunek fotografii.

 

Te warsztaty są dla Ciebie jeśli:

 • znasz podstawy instrukcji obsługi aparatu
 • chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy z psami i komunikacją z nimi
 • chcesz się zainspirować i znaleźć nowe pomysły na swoje zdjęcia
 • chcesz fotografować w ciekawej lokalizacji i wykorzystać jej potencjał
 • chcesz wiedzieć, jak stworzyć bajkowy lub mroczny nastrój na zdjęciach
 • chcesz rozwinąć swój własny niepowtarzalny styl

Opinie:

Warsztaty z Alicją usatysfakcjonowały wszystkich uczestników – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, takich jak ja. Prowadząca posiada ogromną wiedzę, którą – co najważniejsze – potrafi przekazać. Okazało się również, że jest niezwykle sympatyczną, otwartą osobą, co przełożyło się na wspaniałą atmosferę. Podczas zajęć każdy mógł liczyć na jej dobrą radę i konstruktywną krytykę. Na zajęciach w plenerze mieliśmy do dyspozycji wielu psich modeli, spośród których każdy wyglądał zupełnie inaczej, co pozwalało uzyskać różnorodność naszych sesji. Ponadto wiele z psiaków potrafiło wykonywać rozmaite sztuczki, co dało ciekawe efekty na zdjęciach.

 

Przełomem były dla mnie również zajęcia z obróbki zdjęć, z którą zawsze dotychczas miałam problemy. Warsztaty polecam absolutnie każdemu, kto pragnie się rozwijać jako fotograf.

Opinia jednej z uczestniczek Warsztatów Fotografii Psów w Krakowie

Jak przygotować się do kursu:

 •  Zabierz ze sobą aparat, obiektywy i w pełni naładowane baterie oraz wiele kart pamięci.
 • Przynieś komputer z Adobe Lightroom Creative Cloud CLASSIC (najlepszą wersją jest najnowsza wersja) i Adobe Photoshop
 • Do części zewnętrznej przynieś wygodne ubrania odpowiednie do przewidywanej pogody i odpowiednie do długiego chodzenia
 • W razie deszczu przynieś wodoodporne ubrania i ochronę na swój sprzęt fotograficzny

 W razie wątpliwości czy kurs jest dla Ciebie – ZAPRASZAM DO KONTAKTU